Free delivery from 1 000,00 zł
Safe shopping
Idosell security badge

CADILLAC

( number of products: 120 )

Cadillac - amerykański producent luksusowych samochodów osobowych. Firma została założona przez Henry'ego Lelanda w 1902 roku w Detroit. Nazwa pochodzi od nazwiska służącego u króla Ludwika XIV, Francuza Antonine'a de la Motte Cadillaca, który jest uważany za założyciela miasta Detroit. Rok po założeniu firmy, wyprodukowano pierwszy samochód - model A wyposażony w jednocylindrowy silnik o mocy 10 KM. Niedługo potem, bo już w 1909 roku, Cadillac został częścią koncernu GM.

Marka od początku przywiązywała dużą wagę do jakości produkcji, co im się bardzo opłacało, ponieważ do dziś kojarzy się z najwyższą jakością i luksusem. Ich autami jeździli piosenkarze, aktorzy oraz przede wszystkim, prezydenci USA.

Amerykańscy konstruktorzy popisywali się innowacyjnością niemalże na każdym kroku montując w swoich modelach po raz pierwszy m. in. elektryczne oświetlenie, elektryczny rozrusznik, silnik V8, klimatyzację czy reflektory włączane z poziomu deski rozdzielczej.

 

 

 

W naszej ofercie macie Państwo duży wybór felg do Cadillaca oraz najwyższej jakości akcesoriów do ich montażu firmy KOENIG, takich jak czujniki TPMS, śruby/nakrętki, itp.

 DOSTĘPNE MODELE FELG :

Brand
Kolor
Średnica felgi
Rozstaw śrub
Otwór centralny (mm)
Price
-
pixel